Podomácku vyrobena mast se sílou přírody - významné množství účinné látky z kostivalu lékařského v bio kvalitě sebraného v období jeho největší síly (září a říjen). Stará osvědčená receptura masti z kostivalu lékařského pomáhá zmírnit bolesti kloubů a svalů, podporuje regeneraci tkání a hojení zlomenin. Pomáhápři problémech se žílami a poruchách prokrvení. Ulevuje při bolestech šíje a páteře. Uvolňuje namožené svalstvo.
"K výrobě mastičky mě inspirovala síla přírody a taky to, jak dříve lidi spoléhali na přírodu a věřili, že vše je v ní pro něco. Mastička je složená z: Kostivalový kořen - ten kopu na loukách, o kterých vím, že na nich nejsou používané žádné chemické postřiky, pak ho omyji v řece. A to pouze v období září a říjen, kdy má největší sílu. Vepřového sádla - vyškvařené a nesolené. Kafru - získává se ze stromu kafrovníku, má podobné účinky jako mentol, působí pozitivně na unavené svaly, proto ho přidávám. Taky prohřeje. Parafín - ten přidávám pro zlepšení mazacích schopností. A vlastně i krásně voní a nepoužívám žádný kupovaný, ale od jeho pána, který ho vzal od svých včel, které má na zahradě.
Kostival, jak už název říká, má co do činění s kostí. Dřív lidé věřili, že zhojí i velké zlomeniny a vlastně je to pravda. Kosti srůstají. Dřív se taky používal místo sádry, kořen se nastrouhal a obalilo se jim postižené místo, kaše z kořenů ztuhla a sádra byla na světě. Ta mast, kterou dělám je vhodná při bolestech svalů (namožení), nemocech z prochladnutí, bolestech kloubů, ale i např. zánětech šlach.
Hojení bércových vředů je taky věc, kterou kostival umí, ale pozor, tato mast kterou máte obsahuje kafr - mentol. Tato verze s kafrem tedy není vhodná pro léčbu bércových vředů." - Helena Kolenyaková ml.-
Použití: Rozetřete a vmasírujte na postižené místo 1-3x denně.