Kostivalová mast domácí100 ml

249,00
KOSTIVALOVÁ MAST DOMÁCÍ
100 ml

Podomácku vyrobena mast se sílou přírody - významné množství účinné látky z kostivalu lékařského v bio kvalitě sebraného v období jeho největší síly (září a říjen). Stará osvědčená receptura masti z kostivalu lékařského pomáhá zmírnit bolesti kloubů a svalů, podporuje regeneraci tkání a hojení zlomenin. Pomáhápři problémech se žílami a poruchách prokrvení. Ulevuje při bolestech šíje a páteře. Uvolňuje namožené svalstvo.

"K výrobě mastičky mě inspirovala síla přírody a taky to, jak dříve lidi spoléhali na přírodu a věřili, že vše je v ní pro něco.
Mastička je složená z:
Kostivalový kořen - ten kopu na loukách, o kterých vím, že na nich nejsou používané žádné chemické postřiky, pak ho omyji v řece. A to pouze v období září a říjen, kdy má největší sílu.
Vepřového sádla - vyškvařené a nesolené.
Kafru - získává se ze stromu kafrovníku, má podobné účinky jako mentol, působí pozitivně na unavené svaly, proto ho přidávám. Taky prohřeje.
Parafín - ten přidávám pro zlepšení mazacích schopností. A vlastně i krásně voní a nepoužívám žádný kupovaný, ale od jeho pána, který ho vzal od svých včel, které má na zahradě.

Kostival, jak už název říká, má co do činění s kostí. Dřív lidé věřili, že zhojí i velké zlomeniny a vlastně je to pravda. Kosti srůstají.
Dřív se taky používal místo sádry, kořen se nastrouhal a obalilo se jim postižené místo, kaše z kořenů ztuhla a sádra byla na světě.
Ta mast, kterou dělám je vhodná při bolestech svalů (namožení), nemocech z prochladnutí, bolestech kloubů, ale i např. zánětech šlach.

Hojení bércových vředů je taky věc, kterou kostival umí, ale pozor, tato mast kterou máte obsahuje kafr - mentol. Tato verze s kafrem tedy není vhodná pro léčbu bércových vředů."
- Helena Kolenyaková ml.-

Použití:
Rozetřete a vmasírujte na postižené místo 1-3x denně.

Složení:
Kořen kostivalu lékařského, vepřové sádlo, kafr, parafín.

Skladování a omezení:
Skladujte nejlépe v teplotě 4-8 °C.
Nevhodné při alergii na některou z použitých surovin.
Spotřebujte nejlépe do 30.10. 2021